KONST / Litografier / Färglitografi 8474007
nr 847 4007
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färglitografi , Roberto Matta (1911-2002), 27/60, signerad, motivets mått: 32x44
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 16 september 2013
kl 18:36:06
600 kr
600 kr
700 kr
800 kr
800 kr
16 sep
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta